بهترین مقالات قالیشویی معتبر بهترین مقالات قالیشویی معتبر .

بهترین مقالات قالیشویی معتبر

چگونگی پاک کردن لکه خون از فرش


طرز نخستین، محلول شوینده قالیشویی معتبر در مشهد
در حالتی که لکه کم آب گردیده‌است؛ به آرامی با یک برس قابل انعطاف روی آن را خراش دهید تا رسوب مانده از خون کم آب گردیده از دربین برود.
یک قاشق غذاخوری ریکا سوای رایحه را با دو فنجان آب سرد ترکیب فرمایید و با به کارگیری از یکدست سپید پاک، لکه را با محلول شوینده بشویید.
تا‌هنگامیکه مایع جذب بافت فرش خواهد شد؛ مالیدن پارچه روی فرش را ادامه دهید.
آن‌گاه محل را با یک اسفنج تر گردیده در آب سرد آبکشی کرده و با یک دست منزه کم آب فرمائید.
طریق دوم، پراکسید هیدروژن
در‌حالتی که لکه به قدری دیرین و قادر میباشد که با نحوه نخستین منزه نمی شود؛ به‌مکان توکل بر تمیز‌کننده‌هایی مانند سرکه و جوش شیرین به سراغ پراکسید هیدروژن بروید و به روش تحت از آن به کار گیری فرمائید:

آغاز پاره ای از پراکسید هیدروژن را روی قسمتی از فرش که زیاد در معرض مشاهده کرد وجود ندارد آزمایش نمایید تا مطمئن گردید که رنگ فرش را تغییر‌و تحول نمی‌دهد.
در صورتی پس از یکسری دقیقه متوجه تغییر‌و تحول رنگ نشدید؛ یکی گوش منزه کن را به پراکسید هیدروژن آغشته نمایید و آن را با احتیاط روی لکه بمالید.
بعداز نظافت کردن لکه خون از فرش الیاف آن را با پارچه مرطوب گردیده با آب سرد بشویید و اذن دهید فرش در جوار هوا کم آب خواهد شد.
در استعمال از این نحوه بسیار محتاط باشید. چرا‌که پراکسید هیدروژن یک ماده شیمیایی بسیار توانا میباشد.
بیشتر بدانید : ” چطور لکه خون را از روی مبل منزه کنیم؟ “

طرز سوم، لکه‌برهای خانگی
طرز مطمئن دیگری که میتوانید از آن برای تمیز کردن لکه خون از فرش و موکت و حتی مبل به کار گیری نمایید؛ محلول‌های لکه‌بر خانگی میباشد که در اکثر وقت ها دکان‌های زنجیره‌ای یافت می گردند. این محلول‌ها دارنده ترکیبات شیمیایی متفاوتی می‌باشند و برای تهیه و تنظیم آنان از فرمولاسیون‌ گوناگونی استعمال میگردد. براین اساس یک طریق واحد برای استعمال اصولی از آن ها نیست. سفارش می شود برای خودداری از تخریب بافت فرش و مبل، مطلقا از این شوینده‌های برخی توانمند طبق راهبرد مندرج روی متاع به کارگیری نمایید.

 

چندین نکته حائض اهمیت برای نظافت کردن لکه خون از فرش
چنانچه اقدامات نخستین و طرز‌های مذکور در‌این پست نتوانست لکه خون را از روی فرش شما منزه نماید؛ به شیوه ذیل شغل فرمائید:

با یک تکه پارچه پنبه‌ای آغشته به محلول آب سرد و نمک (۲ قاشق غذاخوری نمک به ازای هر لیتر آب) روی لکه را بمالید. تا‌وقتی‌که خون از الیاف فرش مستقل خواهد شد به مالش دادن ادامه دهید. مطمئن گردید که تا حد قابلیت و امکان از آب و محلول نمک کمتری به کار گیری میکنید.

گاهی به کار گیری از این شیوه‌ها موجب می شود که تاثیر خون همچنان روی فرش باقی بماند. این زمینه ممکن میباشد نشانه‌دهنده این باشد که فرش در مجموع آلوده گردیده و نیاز به نظافت کردن حرفه ای و مهم دارااست. در‌حالتی که لکه بعداز کم آب شدن مجدد ظواهر شد؛ معمولا استدلال آن این میباشد که هنوز کمی از ماده منزه‌کننده دربردارنده بقایای لکه در فرش مانده میباشد. در این حالت، منطقه متبوع بایستی مجددا طبق شیوه نامه‌های گستردن داده گردیده شسته خواهد شد.

او‌لین باری که قرار میباشد از یک ماده تمیز‌کننده تازه یا این که لکه‌بر روی فرش به کارگیری فرمایید؛ بایستی آزمایش اول اجرا دهید. تا مطمئن گردید که شوینده متبوع به فرش زخم نمی‌رساند. تغییر تحول رنگ، در هم آمیختن رنگ‌ها و پوسیدگی تار و پود فرش مثلا عمده‌ترین جراحت‌های ناشی از به کار گیری از شوینده‌های شیمیایی، غیر استاندارد و نامناسب برای تمیز کردن لکه خون از فرش میباشند. برای پرهیز از این جراحت‌ها، هم ماده تمیز‌کننده و هم لکه‌بر را روی حیطه‌ای از فرش که به اندازه یک تمبر پستی میباشد تست فرمائید. به کار گیری از مقدار قابل قبولی از شوینده نیز برای خودداری از این زخم‌ها ضروری میباشد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۵۹:۲۴ توسط:شهریار شاهان موضوع: نظرات (0)