بهترین مقالات قالیشویی معتبر بهترین مقالات قالیشویی معتبر .

بهترین مقالات قالیشویی معتبر

انتخاب بهترین فرش ماشینی

ارتفاع قدمت ایجاد فرش ماشینی در سرزمین ما در حدود ۵۰ سال یا این که بیشتر از آن برآورد میشود و در سال جاری‌ها تولیدکنندگان زیادی، مبادرت به بافت قالی‌های متفاوت کرده‌اند.قالیشویی معتبر در مشهد در‌این بازار نامرتب آکنده از برندهای متنوع فرش ماشینی، گزینش شایسته ترین و کیفیت عالی‌ترین نوع آن شغل سادگی وجود ندارد و ممکن میباشد پس از خرید یک یا این که تعدادی تخته فرش، متوجه گردید که چگونگی آن با مال متبوع شما تفاوت دارااست.

ما در‌این مقاله با بیان یک سری نکته، به شما در گزینش شایسته ترین مارک فرش ماشینی یاری می کنیم. تا آخر پس با ما همپا گردید.

کتف فرش
خواسته از کتف فرش، تعداد گره‌هایی میباشد که در هر متر مربع از آن وجود دارا‌هستند. این گره‌ها به‌شکل طولی و عرضی زده میگردند و هرچه تعداد آنان بیشتر باشد، کتف فرش نیز فراتر میباشد.

اینک بافت فرش‌های کمتر از ۷۰۰ کتف متوقف شد‌ه‌است و بیشتر برندها تولید ها ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ کتف ساخت‌و‌ساز می‌نمایند.

هر چه کتف فرش فراتر باشد، خاب آن کمتر میباشد و در سود به یادماندنی بالاتری دارااست. ولی قالی‌هایی با کتف بیشتر معمولا قابل انعطاف نیستند و برای منزل‌های سنتی مطلوب نخواهند بود.
الیاف به‌فعالیت رفته
بخش اعظمی از تولیدکنندگان و متخصصان حوزه فرش اعتقاددارند هیچ معیاری به‌اندازه فرآورده الیاف به‌عمل رفته در قالی، در چگونگی آن اثر ندارد.

امروزه از نخ‌های متفاوتی برای بافت فرش به کار گیری می‌نمایند که نوع آنان اثر مستقیمی در گزینش بها قالی دارااست. برای تعیین شایسته ترین مارک فرش ماشینی، بایستی با دقت به دارایی و نیاز خویش، یکی این ۴ نوع الیاف را تعیین نمایید:

نخ یا این که الیاف پشمی
نخ پلی استر
نخ پلی پروپلین
نخ اکریلیک
در‌این تیم‌بندی نخ اکلریک بالاترین چگونگی را داراست و به کار گیری از آن برای بافت فرش، موجب ارتقا ارتفاع قدمت و ماندگاری آن گردد. در برخی از برندهای فرش ماشینی، نخ اکریلیک را با ابریشم تصنعی و مصنوعی ادغام می‌نمایند و با این فعالیت چگونگی فرآورده را بسیار فراتر خواهند موفقیت.

در نخ‌های اکریلیک وضوح و شفافیت رنگ‌ها بیشتر میباشد و همینطور با کشیدن دست روی فرش، شم چسبندگی نخواهید کرد. همینطور بوی فرش‌های بافته گردیده با الیاف اکریلیک، ساده میباشد و اثری از مواد نفتی در آن حس نمی شود.


نخ هیت ست
هیت ست کردن الیاف فرش، فرایند نسبتاً جدیدی میباشد که به‌ امداد بخار آب داغ، از پرزدهی، کوبیدگی فرش در زمان فرصت، تلف کردن شرایط نخستین بعداز شستشو و محکم شدن آن پرهیز خواهد کرد.

پس در شرایطی که ارتفاع قدمت و دوام فرش برای شما عنایت داراست، قطعا از هیت ست شدن الیاف اعتقاد و باور نتیجه ها نمائید.

شستشوی فرش
تعیین شایسته ترین مارک فرش ماشینی فعالیت دشواری میباشد، البته طاقت فرسا‌خیس از آن، تعیین یک قالیشویی مطمئن برای شستشوی اصولی و پرهیز از زخم دیدن قالی میباشد.


برچسب: قالیشویی معتبر در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۳۳:۰۸ توسط:شهریار شاهان موضوع: نظرات (0)