بهترين مقالات قاليشويي معتبر بهترين مقالات قاليشويي معتبر .

بهترين مقالات قاليشويي معتبر

چگونه شامپو فرش خانگي درست كنيم؟


چه‌گونه شامپو فرش خانگي صحيح كنيم؟
به كار گيري از شامپو فرش هاي دارنده مواد شيميايي براي خانواده‌هاي دارنده فرزندان خردسال اصلا پيشنهاد نميشود. همينطور بها شامپو فرش در برخي از مورد ها نسبتا بالا بوده و بيشتر اشخاص قصد ندارند، قاليشويي معتبر در مشهد مبلغ متعددي را صرف خريد آنان نها نمايند. به همين استدلال مي‌قدرت با به كارگيري از موادي بسيار معمولي كه در اكثر منزل‌ها پيدا ميشوند، شامپو فرش خانگي صحيح كرد.

دستور كار‌هاي متعددي براي ايجاد كرد شامپو فرش وجود داراست كه هر مورد از آنها‌را مي‌قدرت بين شايسته ترين مواد شستشو براي فرش قرار اعطا كرد و فقط مي بايست هركدام را گزينه به كارگيري قرار دهيد تا به مخلوط جايگزين قابل قبولي براي شام‍پو فرش هاي شيميايي دست پيدا نمائيد.

شوينده‌اي غيرشيميايي با بو خوب: براي خانواده‌هاي دارنده بچه يا اين كه حيوان خانگي، شوينده‌هاي غير شيميايي معمولا در حق تقدم قرار ميگيرند. براي ساختن اينگونه شوينده‌اي كه در زمره شايسته ترين شوينده فرش قرار ميگيرند، مواد پايين را با يكديگر ادغام نماييد:
يك ( هنگام به كار گيري اعداد يك تا ۱۰ در باطن متن از حروف استعمال نمائيد) فنجان (۲۳۰ ميلي‌ليتر) سركه سپيد
دو فنجان (۴۶۰ ميلي‌ليتر) آب
دو قاشق دمنوش‌خوري (۱۵ گرم) نمك
۱۵ قطره رايحه گياهي مانند ليمو، استوقدوس يا اين كه كاج
به كار گيري از شيشه منزه‌كن: شيشه منزه‌كن ديگر مانند پيشين فقط مختص به شيشه وجود ندارد آن را مي‌اقتدار با آب گرم تركيب كرده تا يك شامپو فرش بي آلايش و كارآمد براي منزل، ماشين يا اين كه هر كشور ديگري صحيح نمائيد.
محلولي با به كار گيري از آبژاور: شوينده‌هاي دارنده آبژاور نسبت به مواد بي آلايش توانمند‌خيس بوده و در هنگام استعمال از آنها مي بايست بسيار مواظب باشيد؛ چون به پوست، ديده و ريه شما جراحت ميزنند. دستكش بپوشيد و مواد تحت را با يكديگر مخلوط فرماييد:
سه قاشق غذاخوري (۲۰ ميلي‌ليتر) ريكا
¼ فنجان (۶۰ ميلي‌ليتر) سفيد كننده
¼ فنجان (۶۰ ميلي‌ليتر) سركه
پنج ليتر آب
جايگزين‌هايي براي شامپو فرش كه با فضا زيست سازگار ميباشند
در‌حالتي كه چه به كارگيري از محصولاتي مانند شامپو فرش نانو، نقص‌ خاصي را به وجود نمي‌آورد؛ البته خوب ميباشد كه قبل از استعمال، تركيبات شامپوي متبوع را تحقيق كنيم تا از سازگار بودن آن با گوشه و كنار زيست مطمئن شويم. اين محصول ها جايگزيني براي شامپو فرش به اكانت آمده و با به كارگيري از مواد طبيعي ساخته ميشوند.

به كار گيري از بخارشو، يك كدام از جايگزين‌هاي مطلوب براي شامپو فرش ميباشد. بخارشو باكتري‌هاي جان دار در گوشه‌هاي تشك، مبل و صندلي ماشين را از دربين مي برند. در صورتي‌كه به خط مش‌حلي قدرتمندتر احتياج داريد، با ريختن شامپو فرش در بخارشو به سود دلخواه دست خواهيد يافت.

ما يك نوشته ي علمي در باب شستشوي فرش با مواد نانو نوشته ايم كه ميتوانيد آن را تفحص نماييد.
فعلا كه اطلاعاتي نسبي در ارتباط گونه هاي شامپو فرش خاطر گرفتيم، به سراغ اين مرحله مي رويم كه چه‌طور شامپو فرش بكشيم؟ در حالتي كه كه قصد داريد اين فعاليت را در منزل اجرا دهيد، از ريختن آب زياد دوري كنيد؛ چرا‌كه شستن فرش با شامپو فرش در اكثري از موردها سبب ساز پرورش كپك گردد.

 


برچسب: قاليشويي معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تير ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۱۱:۴۹ توسط:شهريار شاهان موضوع: نظرات (0)

شستشوي مبل مخمل در منزل


هر مبلماني بعد از مدتي آلوده و كثيف گرديده و نياز به نظافت داراست. نظافت كردن به‌موقع مبلمان بر قدمت موثر آن ميافزايد و شما‌را از صرف هزينه براي بده بستان روش مبل يا اين كه خريد مبلمان نو بي‌نياز مي‌نمايد. قاليشويي معتبر در مشهد براي شستشوي مبل مخصوصا درصورتي كه دارنده پارچه حساسي باشد؛ بايستي توجه متعددي به خرج اعطا كرد تا آسيبي به آن وارد نشود. شستشوي مبل مخمل ريزه‌كاري‌هايي دارااست كه در‌اين نوشته ي علمي به آن مي پردازيم.

آغاز سطح مبل و كناره‌ها و درزهاي آن را تماما با جاروبرقي جارو نمائيد تا گردوغبار از سطح آن زدوده گردد و لكه‌هايي كه از قبلي روي مبل توليد گرديده، خويش را علامت دهند. براي اين شغل مي توانيد از خصوصي منحصربه‌فرد گردگيري جاروبرقي كه اختصاصي مبلمان و پرده در لحاظ گرفته گرديده، استعمال نمائيد. تنها اعتنا داشته باشيد اين فعاليت را به آرامي اعمال دهيد تا پرزهاي دقيق پارچه مخمل مبل آسيبي نبيند.

شوينده طبيعي براي شستشوي مبل مخمل در خانه
براي پاك كردن مبل‌ها نياز به يك شوينده داريد تا توسط آن پارچه مبل را پاك و لكه‌زدايي نمائيد. در صورتي مي خواهيد براي شستشوي مبل مخمل خويش از يك محلول شوينده طبيعي به كارگيري فرماييد؛ مخلوط آب‌ليمو، آب و جوش شيرين به طور اعجاز‌آسايي مبل شمارا منزه مي‌نمايد.تنها اين نكته را در حيث داشته باشيدكه براي شستشوي مبل با هر شوينده‌اي، آغاز كمي از آن را بر نصيب كوچكي از پارچه مبل كه در معرض روئت كرد وجود ندارد آزمون نماييد تا از جراحت نرساندن شوينده به مبلمان باور نتيجه ها فرماييد.

اكنون براي به كارگيري از فرمول خانگي مفيد براي لكه‌زدايي، پاره اي آبليمو را با پاره اي آب و جوش شيرين در ظرفي تركيب نماييد. آن گاه با يك اسفنج قابل انعطاف يا اين كه يك تكه پارچه نخي، كمي از محلول را به آرامي روي سطح مبل و روي لكه‌ها بكشيد. اين شغل بايستي به آهستگي صورت پذيرد تا به بافت حساس و دقيق مخمل آسيبي وارد نشود. بعداز آن بايستي اذن دهيد مبل كم آب خواهد شد. آنگاه روي آن را با يك برس و يا اين كه جاروبرقي جارو نماييد تا خواب مبل به شرايط اول خويش برگردد.

شستشوي مبل مخمل با آب و صابون خانگي در منزل
در‌صورتي‌كه مواد ذكر شده در دسترستان عدم وجود، استعمال از محلول آب و صابون خانگي را آزمون نمائيد. صابون خانگي ‌هاي ملايم فاقد مواد شيميايي حاذق مي باشند و علاوه بر برخورداري از توان منزه‌كنندگي بالا، آسيبي به پارچه مخمل مبل نمي‎‌رسانند. آب و صابون خانگي را در كاسه كوچكي ادغام فرماييد تا صابون خانگي در آب كف نمايد. آن گاه با يك اسفنج يا اين كه يا اين كه پارچه نخي كمي از كف را برداريد و به روي سطح مبل مخصوصا روي لكه‌ها بكشيد و ملاحظه كنيد چطور لكه‌ها و آلودگي‌ها از دربين ميروند.

براي از ميان بردن لكه‌هاي سمج ممكن ميباشد بدون چاره باشيد اين نحوه را چنددفعه تكرار نمائيد. آن‌گاه اذن دهيد مبلمان كم آب خواهد شد. درصورتي كه قرار ميباشد مهمان به خانه شما بيايد و براي كم آب شدن مبل شتاب داريد ميتوانيد از سشوار يا اين كه پنكه به كارگيري نمائيد.

در‌صورتي‌كه لكه‌هاي مقاومي روي مبل مخملتان توليد گرديده كه حتي پس از شستشو با محلول صابون خانگي هم اثرش باقيمانده؛ خوب ميباشد كه از شامپوي منحصربه‌فرد شستشوي مبل به كار گيري نماييد. ولي همان گونه كه قبلا نيز گفته شد؛ مسلما آغاز مقدار مقداري از شوينده متبوع را بر بخشي از پارچه مبل كه نامعلوم ميباشد، آزمون نمائيد تا بتوانيد با خيال و خاطر ريلكس مجموع راه مبل را با آن شوينده پاك نماييد.


برچسب: قاليشويي معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تير ۱۴۰۱ساعت: ۰۱:۱۷:۲۳ توسط:شهريار شاهان موضوع: نظرات (0)

آيا خدمات خشكشويي مبل فقط مخصوص منازل است؟


آيا سرويس ها خشكشويي مبل تنها منحصربه‌فرد منازل ميباشد؟
هر دسته‌اي كه از مبلمان تحت عنوان امكانات مهم شغل خويش استعمال مي‌نمايد؛ قاليشويي معتبر در مشهد مي تواند با اين سرويس ها به تميزي دفتر خويش ياري دهد. مثلا تالار‌هاي كنفرانس، تالار‌هاي انتظار، مطب‌ها و كلينيك‌ها، رستوران‌ها، مدرسه ها و دانش گاه‌ها و حتي هتل‌ها پس از منازل مسكوني بيشترين تقاضا را براي اخذ اين خدمت دارا‌هستند.

راهكارهاي شستن مبل پارچه اي با شامپو فرش در منزل
براي شستشوي مبل راحتي و شستشوي مبل تختخواب شو، مي بايست آغاز با يك جارو برقي با مكش بالا مجموع گرد و غبارها را از روي پارچه و درزهاي مبل برداريد. بعد از آن با يك شامپو غير شيميايي منحصربه‌فرد مبلمان يك محلول غليظ با آب صحيح نمائيد. پيش از آغاز نظافت مبل در منزل آغاز روي نصيب پشت مبل، اين محلول را آزمون فرمائيد در شرايطي كه رنگ پس نداد، بعد بر روي تك تك پارچه بكشيد. ولي طريق شستن مبل و نوع مواد شستشو براي هر نوع پارچه راحتي متعدد ميباشد.

شستشوي مبل مخمل در منزل
بيشترين آلودگي و كثيفي ها در مبلمان مخمل مانند مبل چستر، معمولا در بخش مجموعه مبل و بخش بالاي پشتي مبل واقعه مي افتد. بخش هاي پشت مبل چستر معمولا نياز به نظافت كردن و شستشو ندارند و با يك گردگيري معمولي تماما منزه ميگردند. زيرا بخش هاي پشتي معمولا صرفا با يك لايه پارچه پوشانيده گرديده اند و ابري در آن بخش قرار نگرفته ميباشد. توجه نمائيد در هنگام شستشوي مبل در منزل به بخش پشت مبل زياد فشار نياوريد تا جراحت نبيند. درصورتي كه تجارب چنداني در مبل شويي در خانه نداريد، دست بدين فعاليت نزنيد. مگر اينكه شغل را به مبل شويي هوم سرويز بسپاريد.

پارچه مخملي به انگيزه ظواهر لوكسي كه دارا‌هستند يكي دوست داستني ترين مواقعي مي باشند كه در ساختار مبلمان به فعاليت مي‌روند. به همين انگيزه بيشتر مبلمان با اين نوع پارچه ساخته مي گردند. مخمل نيز يكي‌از حساس ترين اقدامات در مراحل ي شستن مبل در خانه به اكانت ميايند. چون اين پارچه با هر شوينده اي سازگار وجود ندارد و همينطور در تاثير شستشوي نادرست ممكن ميباشد به بافت و پرز پارچه جراحت رسد. براي خشكشويي مبل مخمل بايستي مطابق نوع لكه و آلودگي ها از لكه برهاي متناسب با بافت آن به كار گيري فرمائيد، يا اين كه مي‌توانيد شستشوي مبل مخمل خويش را به ما بسپاريد تا فارغ از نگراني آن را به شايسته ترين موقعيت ممكن برگردانيم.

شستشوي مبل سلطننتي
بينش شستشوي مبل سلطنتي به انگيزه نازكي بالايي كه در چوب و پارچه مبل به فعاليت رفته در آن دارااست، يه خرده گوناگون و طاقت فرسا خيس ميباشد. روي بعضي از اين مبلمان ها حتي طرح هاي منبت كاري هم ديده ميشود! به همين دلايل، بها شستشوي مبل در خانه سلطنتي يه خرده فراتر ميباشد. چون نبايد موقع شستشو مبل استيل بدين دقيق كاري ها كمترين آسيبي رسد. با دقت به بها و وزن بالاي اين مبلمان بيشتر سفارش ميشود كه براي خشكشويي مبل سلطنتي از سرويس ها خشكشويي مبل در خانه هوم سرويز استعمال نماييد.

شستشوي مبل چرمي در خانه
شستن مبل چرمي در مقايسه با شستشوي مبل پارچه اي شل خيس جاري ساختن مي گردد. البته با اعتنا به محصول چرمي مبل، عدم استعمال از مواد شستشو مطلوب ميتواند قوام پارچه چرمي را بهم بزند و سبب به اصطلاح پوست شدن آن خواهد شد. ازين رو خشكشويي مبل چرمي و شستشوي مبل با دستگاه در خانه براي اين نوع مبلمان بيشتر توصيه مي شود.

شستشوي مبل در خانه با بخارشو
يكي‌از شيوه هاي معمول نظافت مبل در خانه به كارگيري از بخارشو ميباشد. شستن مبل با بخارشو مبتني بر نوع پارچه مبل و نوع لكه ممكن ميباشد فيض متفاوتي بدهد. در بعضا مفاد قابليت و امكان دارااست، به انگيزه نداشتن داده ها كافي راجع‌به پارچه مبلي و روش ي استعمال از بخارشو در هنگام شستشوي مبل در منزل به مبلمان زخم رسد. در واقع شستن مبل با بخار شو بيشتر وضعيت ضد عفوني كنندگي دارااست و خير منزه كننده 100 درصدي لكه ها!


برچسب: قاليشويي معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ تير ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۱۱:۵۵ توسط:شهريار شاهان موضوع: نظرات (0)

چگونگي پاك كردن لكه خون از فرش


طرز نخستين، محلول شوينده قاليشويي معتبر در مشهد
در حالتي كه لكه كم آب گرديده‌است؛ به آرامي با يك برس قابل انعطاف روي آن را خراش دهيد تا رسوب مانده از خون كم آب گرديده از دربين برود.
يك قاشق غذاخوري ريكا سواي رايحه را با دو فنجان آب سرد تركيب فرماييد و با به كارگيري از يكدست سپيد پاك، لكه را با محلول شوينده بشوييد.
تا‌هنگاميكه مايع جذب بافت فرش خواهد شد؛ ماليدن پارچه روي فرش را ادامه دهيد.
آن‌گاه محل را با يك اسفنج تر گرديده در آب سرد آبكشي كرده و با يك دست منزه كم آب فرمائيد.
طريق دوم، پراكسيد هيدروژن
در‌حالتي كه لكه به قدري ديرين و قادر ميباشد كه با نحوه نخستين منزه نمي شود؛ به‌مكان توكل بر تميز‌كننده‌هايي مانند سركه و جوش شيرين به سراغ پراكسيد هيدروژن برويد و به روش تحت از آن به كار گيري فرمائيد:

آغاز پاره اي از پراكسيد هيدروژن را روي قسمتي از فرش كه زياد در معرض مشاهده كرد وجود ندارد آزمايش نماييد تا مطمئن گرديد كه رنگ فرش را تغيير‌و تحول نمي‌دهد.
در صورتي پس از يكسري دقيقه متوجه تغيير‌و تحول رنگ نشديد؛ يكي گوش منزه كن را به پراكسيد هيدروژن آغشته نماييد و آن را با احتياط روي لكه بماليد.
بعداز نظافت كردن لكه خون از فرش الياف آن را با پارچه مرطوب گرديده با آب سرد بشوييد و اذن دهيد فرش در جوار هوا كم آب خواهد شد.
در استعمال از اين نحوه بسيار محتاط باشيد. چرا‌كه پراكسيد هيدروژن يك ماده شيميايي بسيار توانا ميباشد.
بيشتر بدانيد : ” چطور لكه خون را از روي مبل منزه كنيم؟ “

طرز سوم، لكه‌برهاي خانگي
طرز مطمئن ديگري كه ميتوانيد از آن براي تميز كردن لكه خون از فرش و موكت و حتي مبل به كار گيري نماييد؛ محلول‌هاي لكه‌بر خانگي ميباشد كه در اكثر وقت ها دكان‌هاي زنجيره‌اي يافت مي گردند. اين محلول‌ها دارنده تركيبات شيميايي متفاوتي مي‌باشند و براي تهيه و تنظيم آنان از فرمولاسيون‌ گوناگوني استعمال ميگردد. براين اساس يك طريق واحد براي استعمال اصولي از آن ها نيست. سفارش مي شود براي خودداري از تخريب بافت فرش و مبل، مطلقا از اين شوينده‌هاي برخي توانمند طبق راهبرد مندرج روي متاع به كارگيري نماييد.

 

چندين نكته حائض اهميت براي نظافت كردن لكه خون از فرش
چنانچه اقدامات نخستين و طرز‌هاي مذكور در‌اين پست نتوانست لكه خون را از روي فرش شما منزه نمايد؛ به شيوه ذيل شغل فرمائيد:

با يك تكه پارچه پنبه‌اي آغشته به محلول آب سرد و نمك (۲ قاشق غذاخوري نمك به ازاي هر ليتر آب) روي لكه را بماليد. تا‌وقتي‌كه خون از الياف فرش مستقل خواهد شد به مالش دادن ادامه دهيد. مطمئن گرديد كه تا حد قابليت و امكان از آب و محلول نمك كمتري به كار گيري ميكنيد.

گاهي به كار گيري از اين شيوه‌ها موجب مي شود كه تاثير خون همچنان روي فرش باقي بماند. اين زمينه ممكن ميباشد نشانه‌دهنده اين باشد كه فرش در مجموع آلوده گرديده و نياز به نظافت كردن حرفه اي و مهم دارااست. در‌حالتي كه لكه بعداز كم آب شدن مجدد ظواهر شد؛ معمولا استدلال آن اين ميباشد كه هنوز كمي از ماده منزه‌كننده دربردارنده بقاياي لكه در فرش مانده ميباشد. در اين حالت، منطقه متبوع بايستي مجددا طبق شيوه نامه‌هاي گستردن داده گرديده شسته خواهد شد.

او‌لين باري كه قرار ميباشد از يك ماده تميز‌كننده تازه يا اين كه لكه‌بر روي فرش به كارگيري فرماييد؛ بايستي آزمايش اول اجرا دهيد. تا مطمئن گرديد كه شوينده متبوع به فرش زخم نمي‌رساند. تغيير تحول رنگ، در هم آميختن رنگ‌ها و پوسيدگي تار و پود فرش مثلا عمده‌ترين جراحت‌هاي ناشي از به كار گيري از شوينده‌هاي شيميايي، غير استاندارد و نامناسب براي تميز كردن لكه خون از فرش ميباشند. براي پرهيز از اين جراحت‌ها، هم ماده تميز‌كننده و هم لكه‌بر را روي حيطه‌اي از فرش كه به اندازه يك تمبر پستي ميباشد تست فرمائيد. به كار گيري از مقدار قابل قبولي از شوينده نيز براي خودداري از اين زخم‌ها ضروري ميباشد.


برچسب: قاليشويي معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۵۹:۲۴ توسط:شهريار شاهان موضوع: نظرات (0)

بررسي مهم‌ترين عيوب فرش دستبافت

دلايل ساخت و ساز عيوب فرش دستبافت
عيوب فرش به دلايل گوناگوني چهره مي دهد. قاليشويي معتبر در مشهد بخش اعظمي از اين عيوب در ساخت مواد اول بافت فرش يعني در مرحله ريسندگي و رنگ‌رزي چهره ميدهد. مفاد ديگري از عيوب ممكن ميباشد در مرحله ساخت و ساز و بافت فرش فيس دهد.

اين اختلال معمولا به جهت داراي تخصص نبودن بافنده و خلل در شيوه بافت و يا اين كه نقشه توليد ميشود. در غايت بعضا از عيوب نيز در حمل و نقل و در طي به كارگيري از قالي فيس مي دهد. به همين ادله ميباشد كه سفارش مي كنيم براي شستشوي فرش خويش، از سرويس ها قاليشويي هاي داراي اعتبار و باتجربه به كارگيري نمائيد.

متداول‌ترين عيوب فرش دستبافت
در‌اين نوشته‌علمي، معتبرترين و شايسته ترين قاليشويي طهران ،ميخواهيم تعدادي مثال از مهمترين و متداول‌ترين عيوب فرش دستبافت را به شما معرفي كنيم. شناخت با اين موردها در آشنايي فرش‌هاي سلامت از ناسالم بسيار اساسي ميباشد. و به هنگام خريد فرش مي‌تواند به شما ياري دهد تا شايسته ترين تعيين را داشته باشيد.

بالازدگي و ذيل‌زدگي
اين نقص‌ در پروسه بافت فرش ساخت ميشود. خواسته از بالازدگي، ارتقا ارتفاع فرش بيشتر از مقدار تعريف و تمجيد گرديده‌است. مراد از ذيل‌زدگي نيز كاهش ارتفاع فرش ازاين‌مقدار استاندارد ميباشد.

بالازدگي و تحت‌زدگي معمولا به جهت نامناسب بودن خامه و تار و پول انتخابي فيس مي دهد. يك بافنده حرفه اي، يا اين كه فردي كه بر طبق نقشه، نخ‌هاي موردنياز را براي بافت فرش معرفي مي‌نمايد؛ بايستي در اجرا اين گزينش‌ها ماهر باشد. در غير اين شكل ممكن ميباشد با گزينش نخ‌هايي با متاع و ضخامت نامناسب، موجب بالازدگي يا اين كه تحت‌زدگي فرش خواهد شد.

اعواج در گل‌هاي فرش
به گل‌هاي قرينه نقش بسته بر فرش توجه فرماييد. دو گل شبيه كه به طور قرينه روي فرش بافته گرديده‌اند از لحاظ ظاهري و اندازه بايستي با يك‌ديگر به طور كامل شبيه باشند. يك كدام از ديگر از عيوب فرش دستباف ميتواند شبيه نبودن همين گل‌هاي قرينه باشد.

در‌اين حالت معمولا گل‌ها از لحاظ طول يا اين كه پهنا با يك‌ديگر تفاوت دارا‌هستند. اين اختلال معمولا به جهت ماهر نبودن بافنده چهره مي دهد. در واقع هنگامي سفتي گره‌هاي فرش، سفتي پود كوبيده گرديده به امداد دف و مسافت تارها از يك‌ديگر، يك‌نواخت نباشد؛ در غايت بايستي چشم به راه اين اختلال در فرش بافته گرديده باشيد.


برچسب: قاليشويي معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ تير ۱۴۰۱ساعت: ۰۴:۱۴:۵۹ توسط:شهريار شاهان موضوع: نظرات (0)

تميز كردن فرش با شامپو فرش در منزل


شيوه پاك كردن فرش با شامپو فرش
فرش يك كدام از اعضاي طلاق‌ناپذير فضاي خانه ميباشد. قاليشويي معتبر در مشهد فرش‌هاي تازه جلوه ديده‌نوازي دارا‌هستند ولي به محض سپري شد زمان فرصت پاره اي در تاثير آلودگي آلوده ميگردند و جلوه اول خويش را از دست ميدهند. در صورتي معيار آلودگي و لكه‌هاي روي فرش نادر باشد براي نظافت كردن آن به جز شستشوي فرش شيوه ديگري هم وجود دارااست؛ به كارگيري از شامپو فرش. و در صورتي‌كه براي شما هم پرسش ميباشد كه ايا شامپو فرش فرش را پاك ميكند ، تا انتهاي اين مقاله را استيناف فرماييد!
نگرش شستن فرش با شامپو فرش ا شايد راحتتر از شستشوي فرش در قاليشويي باشد البته بايستي اين نكته را در لحاظ داشته باشيد كه بايستي شايسته ترين شامپو فرش را تعيين فرمائيد تا آسيبي به فرش ها و مبل هاي نرسانيد. به خصوص براي فرش هاي دستبافت و ابريشمي خيلي اساسي ميباشد كه با يك تعيين صحيح تلاش نماييد به بافت فرش آسيبي وارد نكنيد.

به‌اين خواسته تعدادي شيوه براي ساخت‌و‌ساز شامپو فرش خانگي و شستن فرش در منزل با شامپو فرش نيز وجود دارااست كه با به كار گيري از مواد طبيعي و جانور در خانه مي‌توانيد شامپو فرش خانگي صحيح فرمائيد. موادي براي مثال سركه و جوش شيرين در قضيه كاربرد دارا هستند.
نكات اساسي در شستن فرش با شامپو فرش
با ياري شستن فرش با شامپو فرش در منزل مي توانيد جلوه از دست رفته فرش خويش را به آن بازگردانيد. پيش از آغاز پاك كردن فرش با شامپو فرش وسايل مايحتاج را بايستي داشته باشيد كه عبارتند از شامپو فرش، سطل آب و يك دست نخي ترجيحا سپيد يا اين كه اسفنج. بينش شامپو فرش كشيدن فعاليت رنج وجود ندارد كافي ست براي فراگيري نحوه شامپو فرش كشيدن بدين نكات دقت نماييد:
نوع شامپو فرش را مبتني بر نوع فرش خويش تعيين فرماييد. ماده هاي شوينده مي بايست با الياف پرز فرش سازگار باشد. در شرايطي كه شامپو دربردارنده مواد شيميايي جراحت‌زا باشد منجر رنگ‌رفتگي يا اين كه تداخل رنگ‌هاي فرش گرديده و زيبايي آن را مخدوش مي‌نمايد. به توضيحات روي برچسب جنس دقت فرماييد تا با استعمال از آن مشكلي براي فرش پيش نياد.
فرش متبوع را قبل از به كارگيري از شامپو فرش جارو بكشيد تا گرد و خاك از روي سطح آن گردآوري گردد. در شرايطي‌كه به خير و خوبي روند جاروكشي را اعمال ندهيد ممكن ميباشد گرد و غبار روي فرش بماند و بعداز تر شدن به باطن بافت فرش نفوذ نمايد. دراين‌صورت حذف آن فرصت متعددي مي‌خواهد و ممكن ميباشد سبب ساز كدر شدن فرش گردد.
شامپو فرش را با پاره اي آب ولرم ادغام نمائيد. رقيق كردن شامپو از وارد كردن زخم به فرش و چسبناك شدن سطح آن خودداري مي‌نمايد.


برچسب: قاليشويي معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تير ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۲۳:۰۰ توسط:شهريار شاهان موضوع: نظرات (0)

انتخاب بهترين فرش ماشيني

ارتفاع قدمت ايجاد فرش ماشيني در سرزمين ما در حدود ۵۰ سال يا اين كه بيشتر از آن برآورد ميشود و در سال جاري‌ها توليدكنندگان زيادي، مبادرت به بافت قالي‌هاي متفاوت كرده‌اند.قاليشويي معتبر در مشهد در‌اين بازار نامرتب آكنده از برندهاي متنوع فرش ماشيني، گزينش شايسته ترين و كيفيت عالي‌ترين نوع آن شغل سادگي وجود ندارد و ممكن ميباشد پس از خريد يك يا اين كه تعدادي تخته فرش، متوجه گرديد كه چگونگي آن با مال متبوع شما تفاوت دارااست.

ما در‌اين مقاله با بيان يك سري نكته، به شما در گزينش شايسته ترين مارك فرش ماشيني ياري مي كنيم. تا آخر پس با ما همپا گرديد.

كتف فرش
خواسته از كتف فرش، تعداد گره‌هايي ميباشد كه در هر متر مربع از آن وجود دارا‌هستند. اين گره‌ها به‌شكل طولي و عرضي زده ميگردند و هرچه تعداد آنان بيشتر باشد، كتف فرش نيز فراتر ميباشد.

اينك بافت فرش‌هاي كمتر از ۷۰۰ كتف متوقف شد‌ه‌است و بيشتر برندها توليد ها ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ كتف ساخت‌و‌ساز مي‌نمايند.

هر چه كتف فرش فراتر باشد، خاب آن كمتر ميباشد و در سود به يادماندني بالاتري دارااست. ولي قالي‌هايي با كتف بيشتر معمولا قابل انعطاف نيستند و براي منزل‌هاي سنتي مطلوب نخواهند بود.
الياف به‌فعاليت رفته
بخش اعظمي از توليدكنندگان و متخصصان حوزه فرش اعتقاددارند هيچ معياري به‌اندازه فرآورده الياف به‌عمل رفته در قالي، در چگونگي آن اثر ندارد.

امروزه از نخ‌هاي متفاوتي براي بافت فرش به كار گيري مي‌نمايند كه نوع آنان اثر مستقيمي در گزينش بها قالي دارااست. براي تعيين شايسته ترين مارك فرش ماشيني، بايستي با دقت به دارايي و نياز خويش، يكي اين ۴ نوع الياف را تعيين نماييد:

نخ يا اين كه الياف پشمي
نخ پلي استر
نخ پلي پروپلين
نخ اكريليك
در‌اين تيم‌بندي نخ اكلريك بالاترين چگونگي را داراست و به كار گيري از آن براي بافت فرش، موجب ارتقا ارتفاع قدمت و ماندگاري آن گردد. در برخي از برندهاي فرش ماشيني، نخ اكريليك را با ابريشم تصنعي و مصنوعي ادغام مي‌نمايند و با اين فعاليت چگونگي فرآورده را بسيار فراتر خواهند موفقيت.

در نخ‌هاي اكريليك وضوح و شفافيت رنگ‌ها بيشتر ميباشد و همينطور با كشيدن دست روي فرش، شم چسبندگي نخواهيد كرد. همينطور بوي فرش‌هاي بافته گرديده با الياف اكريليك، ساده ميباشد و اثري از مواد نفتي در آن حس نمي شود.


نخ هيت ست
هيت ست كردن الياف فرش، فرايند نسبتاً جديدي ميباشد كه به‌ امداد بخار آب داغ، از پرزدهي، كوبيدگي فرش در زمان فرصت، تلف كردن شرايط نخستين بعداز شستشو و محكم شدن آن پرهيز خواهد كرد.

پس در شرايطي كه ارتفاع قدمت و دوام فرش براي شما عنايت داراست، قطعا از هيت ست شدن الياف اعتقاد و باور نتيجه ها نمائيد.

شستشوي فرش
تعيين شايسته ترين مارك فرش ماشيني فعاليت دشواري ميباشد، البته طاقت فرسا‌خيس از آن، تعيين يك قاليشويي مطمئن براي شستشوي اصولي و پرهيز از زخم ديدن قالي ميباشد.


برچسب: قاليشويي معتبر در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تير ۱۴۰۱ساعت: ۰۳:۳۳:۰۸ توسط:شهريار شاهان موضوع: نظرات (0)